Created on Saturday, 19 January 2013 18:32

Mala 2 in Mala 3 v repasažu

Ekipi Formis Mala 2 in Mala 3 sta državno prvenstvo, po izpadu iz glavne veje tekmovanja, nadaljevali s tekmovanjem v 2. kolu repasaža. Mala 2 je igrala v Benediktu, Mala 3 pa v Murski Soboti.

Mala 2

Uvodna tekma z Galejo Branik je pokazala dejansko moč lanskih državnih prvakinj v Mini. Prevladovale so v vseh prvinah igre in gladko zmagale z 2:0. Drugo tekmo z ekipo Spodnje Savinjske so punce začele neodločno, kar se jim je maščevalo s porazom v 1. nizu. Tradicijo zmag v drugem nizu so naše igralke nadaljevale in izenačile na 1:1. Tretji niz so ob številnih napakah igralk Formisa zasluženo dobile igralke iz Spodnje Savinjske in zmagale na turnirju v Benediktu.

Zmaga Bendikta nad Galejo-Branik je pomenila boj za drugo mesto med ekipama Fomis Mala 2 in Benediktom. Naše igralke so v prvem nizu vseskozi vodile, ob koncu niza pa tekmicam dopustile, da so jih dohitele ter nato v napeti končnici, kljub dvema zaključnima žogama niz izgubile z 28:30. Na sceno je nato stopila druga četvorka in Benedikt v drugem nizu popolnoma nadigrala. Gledalci smo upali, da bo ekipa Formis Mala 2 v 3. nizu pokazala več idej in predvsem večjo voljo do zmage - žal so visoke igralke Benedikta izkoristile nezbranost naših in z zmago v 3. nizu popeljale Benedikt v 3. kolo repasaža. Našim igralkam v tolažbo ostaja veliko pridobljenih izkušenj za drugo leto, ko bodo po lanskem naslovu v Mini naskakovale naslov v Mali. S tem pa tekem za letos ni konec, saj Mala 2 nadaljuje na turnirju za mesta.

Benedikt : Spodnja Savinjska 1:2 (23:25, 25:23, 15:25)
Formis mala II : Galeja-Branik 2:0 (25:16, 25:03)
Spodnja Savinjska : Formis mala II 2:1 (21:25, 25:17, 25:15) Spodnja Savinjska = prvi na turnirju
Benedikt : Galeja-Branik 2:1 (25:13, 09:25, 25:20)
Formis mala II : Benedikt 1:2 (28:30, 25:07, 13:25) Benedikt = drugi na turnirju

Mala 3

Tudi dekleta ekipe Mala 3 so zaključile svojo pot v repasažu in bodo tekmovanje nadaljevale v bojih za mesta. V prvi tekmi so še imele možnost za zmago, ko so ekipi iz Ruš odščipnile niz, ekipa Ljutomera pa je bila v drugi tekmi premočan tekmec. Povdariti je treba, da si dekleta, ki so v večini z igranjem odbojke pričele šele v letošnji sezoni, v tem tekmovanju pridobivajo izkušnje in to jim gre odlično od rok. V naslednji sezoni pa pričakujemo, da se bo katera od njih že pridružila drugi ali celo prvi ekipi.

ŽOK ZM Ljutomer : Kema Beltinci 0:2 (20:25, 12:25)
Ruše : Formis mala III 2:1 (25:12, 19:25, 25:13)
Kema Beltinci : Ruše 2:0 (25:23, 25:14) Kema Beltinci = prvi na turnirju
ŽOK ZM Ljutomer : Formis mala III 2:0 (25:18, 25:21)
Ruše : ŽOK ZM Ljutomer 2:1 (25:18, 15:25, 25:16) Ruše = drugi na turnirju