Deklice so se uvrstile v finale

Generaciji deklic 1999/2000 je uspel nov velik podvig. Uvrstile so se v finale državnega prvenstva, kar bo njihovo že tretje igranje med najboljšimi štirimi ekipami v državi.

Prvič jim je to uspelo že v kategoriji mini, ko so na koncu zasedle četrto mesto, dve leti kasneje pa so se v kategoriji male odbojke že veselile bronaste medalje. Že sama uvrstitev v finale je velik uspeh, a ta generacija deklet tokrat upa na še kaj več.

Na polfinalni turnir, ki je v nedeljo 11.05.2014 potekal v Zabreznici na Gorenjskem, so se poleg Formisk uvrstile še ekipe Bleda, Ankarana in Braslovč. Naša dekleta so se v drugi tekmi dneva najprej pomerile s Primorkami iz Ankarana. Skozi vso tekmo so nadzirale rezultat in predvsem z zanesljivimi začetnimi udarci in dobro igro v polju, dokaj gladko zmagale.

Rezultat tekme: FORMIS : Ankaran     2:0 (25:20, 25:16)

Takoj za tem so se Formiske pomerile še z zmagovalkami prve tekme Braslovčami, ki so bile boljše od domačink iz Bleda. Tudi to tekmo so mlade Formiske pričele odločno in najverjetneje presenetile Korošice, ki so v prvem nizu delovale precej nebogljeno. A že v drugem je bila slika popolnoma drugačna. V vrste Formisa se je prikradla nervoza in s tem preveč lastnih napak. Na koncu niza so naše punce še uspele zagroziti Braslovčankam, ko so se jim po zaostanku za 8, uspele približati na 3 (21:18), a za kaj več je zmanjkalo moči in sreče. V odločilnem tretjem nizu pa so odločali živci. Formiske so takoj v prvi točki z blokom ustavile napad Braslovčank, nato pa z izrednimi servisi ustvarile razliko, ki je nasprotnice več niso uspele izničiti. Formiske so si planile v objem in se veselile zaslužene uvrstitve v finale.

Rezultat tekme: FORMIS : Braslovče     2:1 (25:16, 18:25, 15:9)

Po zmagi nad Ankaranom se je ekipi Bleda nato ponudila še ena priložnost, da si v neposrednem obračunu z Braslovčami, na domačem parketu priigrajo uvrstitev v finale. Po izenačeni igri jim je to tudi uspelo in tako bodo 25. maja skupaj z ekipami Formis, GO Volley in Vital igrale v velikem finalu državnega prvenstva v odbojki za deklice.

Vsi rezultati polfinalnih turnirjev:

Prvi polfinale v Zabreznici:

Bled ACH : Braslovče 1:2 (23:25, 25:16, 10:15)
Formis : Ankaran 2:0 (25:20, 25:16)
Braslovče : Formis 1:2 (16:25, 25:18, 09:15) Formis - v finale kot 1.
Bled ACH : Ankaran 2:1 (27:25, 19:25, 17:15)
Braslovče : Bled ACH 0:2 (22:25, 23:25) Bled ACH - v finale kot 2.

Drugi polfinale na Prevaljah:

Prevalje : GO Volley 1:2 (15:25, 26:24, 04:15)
Vital Ljubljana I : Nova KBM Branik I 2:0 (25:10, 25:11)
GO Volley : Vital Ljubljana I 1:2 (25:18, 19:25, 09:15) Vital Ljubljana I - v finale kot 1.
Prevalje : Nova KBM Branik I 2:1 (25:21, 16:25, 15:12)
GO Volley : Prevalje 2:0 (25:12, 25:09) GO Volley - kv finale kot 2.

Deklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finaleDeklice so se uvrstile v finale